Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Dzień Strażaka

 

Dnia 3 Maja obchodzono uroczyście w naszej Gminie Święto 3 Maja, jako 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791r. W roku bieżącym uroczystość ta połączona została z patronalnym świętem strażaków, Dniem Strażaka, który przypada w dniu 4 maja.
 
Dzień ten jest zarazem dniem odpustu parafialnego parafii Niebylec, która nosi imię Znalezienia Krzyża Świętego.
 
Już ok. godz. 10.00 zebrały się przed pomnikiem Św. Floriana w Niebylcu reprezentacje i poczty sztandarowe jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu Gminy, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji, młodzież szkolna i mieszkańcy Gminy Niebylec, którzy w szyku na czele z miejscową orkiestrą przemaszerowali do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie odbyła się Msza św. za Ojczyznę.
 
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 uroczystą Mszą św. W kościele parafialnym w Niebylcu, sprawowaną przez Księdza Dziekana Stanisława Stęchłego, proboszcza niebyleckiego, kapelana gminnego strażaków ks. Artura Grzędę, proboszcza połomskiego oraz wikariusza niebyleckiego, ks. Stanisława Ziajora. Piękną homilię, wygłosił Ksiądz Dziekan, który omawiając znaczenie konstytucji majowej, wskazał na aktualne wartości demokratyczne i obywatelskie, a nawiązując do św. Floriana przedstawił rolę i znaczenie służby strażackiej w społeczeństwie oraz w imieniu wszystkich zebranych podziękował braci strażackiej za ich służbę i poświęcenie nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale również w każdej trudnej sytuacji. Ksiądz Proboszcz wskazał na służebną rolę strażaków, względem lokalnej społeczności oraz na ich użyteczność.
 
Po nabożeństwie, przed pomnikiem upamiętniającym życie i działalność Księdza Jerzego Popiełuszki, odbyła się część oficjalna, która rozpoczęła się od złożenia meldunku przez komendanta gminnego Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Niebylcu, Stanisława Daszykowskiego. Meldunek przyjął Wójt Gminy Zbigniew Korab, po czym odegrano hymn państwowy.
 
Następnie Wójt Zbigniew Korab powitał wszystkich zebranych i wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał uwarunkowania historyczne uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wskazał na jej rolę dla ówczesnych Polaków i dla współczesności. Mówiąc o święcie majowym, Wójt Gminy wskazał na zawsze aktualne wartości humanistyczne i patriotyczne, świadczące o postawie współczesnych Polaków. W tym kontekście przywołał postać Ks. Jerzego, stawiając ją za wzór dla współczesnych. Wójt Gminy Zbigniew Korab ciepłe słowa skierował również pod adresem strażaków, dziękując im za pełną poświęcenia i ofiarności służbę. Zapewnił, że brać strażacka zawsze może na niego liczyć.
 
Po wystąpieniu Wójta Gminy odbyło się składanie pod pomnikiem Ks. Jerzego Popiełuszki wieńców i kwiatów. Jako pierwsza, kwiaty złożyła delegacja samorządu Gminy Niebylec, w składzie: przewodnicząca Rady Gminy Danuta Lęcznar, zastępca Wójta Stanisław Telesz oraz radny Gminy Niebylec Adam Parys. Następnie kwiaty złożyła delegacja koła gminnego Światowego Związku Żołnierzy AK, straży pożarnej, młodzież z miejscowych szkół, reprezentacje zakładów i instytucji oraz mieszkańcy Niebylca.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie towarzyskie, wydane przez Wójta na cześć miejscowych strażaków, w którym udział wzięli również kapłani sprawujący ofiarę mszy świętej, radni, orkiestra i co oczywiste, licznie zgromadzeni strażacy. Spotkanie było okazją do rozmowy, wymiany poglądów i miłego spędzenia wolnego czasu.

źródło: Gmina Niebylec

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu