Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

 

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez dziesięć lat służył naszym strażakom podczas różnego rodzaju zdarzeń: od pożarów, powalonych drzew, czy likwidacji gniazd szerszeni i os, po wypadki i kolizje na terenie naszej miejscowości a także gminy. Był samochodem dobrze uzbrojonym, gdyż posiadał sprzęt do różnego rodzaju zdarzeń - od sprzętu gaśniczego i aparatów ochrony dróg oddechowy po sprzęt do ratownictwa technicznego oraz wyposażenia medycznego. Jednak nadszedł moment w historii naszej jednostki, gdzie trzeba iść z duchem czasu - dzięki wieloletnim staraniom Zarządu OSP a także strażaków sfinalizowaliśmy zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu MAN TGM 18.340, który zastąpi nasze "Iveco".

Samochód Iveco wiąże się dla wielu strażaków z konieczkowskiej jednostki z różnymi wspomnieniami - tymi wesołymi, gdzie uczestniczyło się w zawodach strażackich, dla części druhów brał on udział w ceremoniach ślubnych a także w bramach weselnych. Iveco przedewszystkim było narzędziem naszych strażaków, dzięki któremu nieśliśmy pomoc tam gdzie na zadysponowano. Dzięki niemu nieśliśmy pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, kolizjach i podczas usuwania innych zagrożeń, brał również udział w powodzi na terenie Sandomierza i Tarnobrzega w 2010 roku.

Wóz ten z pewnością wpisał się chlubnie w historię naszej OSP, przez 10 lat służył dzielnie naszym strażakom. W dniu 7 grudnia został sprzedany do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dwerniku, gmina Lutowiska w Bieszczadach. Nabywcom gratulujemy zakupu i niech służy kolejne lata w służbie pożarniczej. Konfiguracja zabudowy oraz napęd terenowy w tym samochodzie z pewnością pozwolą kolegom z Dwernika dotrzeć tam gdzie zajdzie potrzeba.

 

Pragniemy w tym miejscu podziękować również Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie, bryg. mgr inż. Rafał Rutyna, za przechowanie naszego wozu w garażach JRG w Strzyżowie.

  

gallery1   
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu